RDOŚ wydała decyzję środowiskową dla ekspresowej „74”

Data publikacji: 30.07.2021 18:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jest decyzja środowiskowa dla przebiegu drogi ekspresowej S74 przez Kielce.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaakceptowała jeden z trzech, zaproponowanych przez drogowców wariantów przejścia pięciokilometrowego odcinka ekspresówki przez stolicę województwa świętokrzyskiego - poinformował portal kielce.wyborcza.pl.

Zaakceptowany wariant zakłada, że ruch tranzytowy będzie oddzielony od lokalnego dwoma tunelami i nie będzie odczuwalny dla mieszkańców miasta.

Pierwszy z tuneli będzie przebiegał pod skrzyżowaniem z ulicą Olszewskiego, a drugi wzdłuż ulicy Jesionowej, od skrzyżowania z ulicą Klonową do Warszawskiej. Podobne rozwiązania zastosowano przy Galerii Echo.

RDOŚ nakazała drogowcom ponowne zbadanie wpływu inwestycji na środowisko. To efekt skarg mieszkańców osiedla Bocianek. Zdaniem licznej grupy lokatorów - droga ma przebiegać zbyt blisko ich bloków. Nie podoba im się również to, że z powodu inwestycji trzeba wyburzyć część osiedlowych garaży przy ulicy Konopnickiej.

Jeśli w ciągu dwóch tygodni nikt nie odwoła się od decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, GDDKiA będzie mogła ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji. Budowa miejskiego odcinka drogi S74 planowana jest w systemie „zaprojektuj i buduj”. Przetarg ma być ogłoszony w trzecim kwartale tego roku.

adv adv
Wiadomości
Reklama