„Ręczna na Orliku 2021" finał w Kielcach

Data publikacji: 30.09.2021 18:58
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport


Fot. Fundacja Orły Sportu/Facebook

Dwadzieścia cztery zespoły dziewcząt i chłopców wystąpią w finale akcji „Ręczna na Orliku 2021”.

Mecze, które wyłonią zwycięzców, rozgrywane będą od piątku do niedzieli w Kielcach. Młodym szczypiornistom będzie kibicował z trybun m.in. jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy ręcznych Sławomir Szmal.

W dwunastu województwach zostało rozegranych ponad sto trzydzieści turniejów. Z nich wyłonione zostały najlepsze zespoły na szczeblu wojewódzkim na Pomorzu, w Zachodniopomorskiem, Warmińsko-Mazurskiem, Kujawsko-Pomorskiem, Wielkopolsce, Podlasiu, Mazowszu, Lubuskiem, Łódzkiem, Dolnośląskiem, Świętokrzyskiem oraz Lubelskiem.

 - Podczas ceremonii otwarcia turnieju finałowego swoją obecnością zaszczyci nas Sławomir Szmal, czyli światowej sławy polski bramkarz. Ponadto, we współpracy z Polską Agencją Antydopingową, zorganizujemy dla młodych adeptów piłki ręcznej szkolenie z zakresu antydopingu oraz skutków stosowania środków dopingowych - powiedział Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.

- Z radością spotkam się z dziećmi, które dzięki takim turniejom, mogą pokochać piłkę ręczną. Zawsze chętnie wspieram inicjatywy, które zachęcają młodych ludzi do uprawiania sportu, a tym bardziej, do uprawiania mojego ukochanego szczypiorniaka - podkreślił Sławomir Szmal, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki ręcznej, były zawodnik Vive Kielce.

„Ręczna na Orliku 2021” to projekt realizowany przez Fundację „Orły Sportu”. Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego partnerem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

- W Kielcach medal otrzyma każdy zawodnik, bo tutaj nie ma przegranych. Dzieci dostaną gadżety, a najlepsze drużyny vouchery na sprzęt sportowy. Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w kategorii chłopców i dziewczynek otrzymają także puchary - dodał prezes Rafał Wosik.

W piątek w Hali Legionów odbędzie się uroczyste otwarcie turnieju, losowanie, a także odprawa sędziowska i szkolenie POLADA dla uczestników. W sobotę od rana do wieczora toczyć się będzie rywalizacja na boisku. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę, a impreza ma zakończyć się o godzinie 15.00.

Podobne wiadomości
Reklama