Regionalne transfery do PL 2050

Data publikacji: 02.07.2021 11:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.07.2021. Kielce: Konferencja  Polski 2050 Szymona Hołowni.  Na zdjęciu (od lewej): Robert Kaszuba i Rafał Kasprzyk

02.07.2021. Kielce: Konferencja Polski 2050 Szymona Hołowni. Na zdjęciu (od lewej): Robert Kaszuba i Rafał Kasprzyk
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wójt Rytwian Grzegorz Forkasiewicz, a także czworo radnych powiatu kieleckiego dołączyli do świętokrzyskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni. O swojej decyzji poinformowali podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jak stwierdził Grzegorz Forkasiewicz, wójt Rytwian, zdecydował się na dołączenie do Polski 2050 po dokładnej analizie programu ugrupowania.

- Myślę, że każdy samorządowiec powinien podjąć decyzję o współpracy z ruchem Polska 2050, ponieważ jest to podmiot, który najmocniej akcentuje otwartość na problemy samorządów. Jest wiele rzeczy do zrobienia. To między innymi kwestie dotyczące infrastruktury, spraw społecznych edukacji i bezpieczeństwa - dodaje.

Grzegorz Forkasiewicz podkreśla, że nie wstydzi się swojej przeszłości politycznej i tego że był działaczem Unii Wolności do 2001 roku i Prawa i Sprawiedliwości do 2015. Jak zaznacza w ciągu ostatnich sześciu lat jako bezpartyjny samorządowiec współpracował ze wszystkimi parlamentarzystami i przedstawicielami rządu.

Grono Polski 2050 w świętokrzyskim zasilili także wszyscy radni klubu Projekt Świętokrzyskie w powiecie kieleckim to: Robert Kaszuba, Andrzej Borowski, Anna Kosmala i Wojciech Kózka.

Jak stwierdził Robert Kaszuba wiceprzewodniczący powiatu kieleckiego, w samorządzie liczą się przede wszystkim ludzie a nie polityka i szyldy partyjne.

- Dziś powinniśmy myśleć o tym, by gospodarka i Polska się rozwijała, tak abyśmy mogli znaleźć się na właściwych torach do dogonienia Europy. W powiecie kieleckim tworzymy klub, który działa na rzecz mieszkańców, a nie partii. Jesteśmy po to aby łączyć, a nie dzielić - dodaje.

Robert Kaszuba zapowiedział, że w powiecie kieleckim powstanie nowy klub pod nazwą Projekt Świętokrzyskie - Polska 2050 Szymona Hołowni.

Obecnie w województwie świętokrzyskim Polska 2050 Szymona Hołowni liczy 60 członków, z ruchem współpracuje także około 1600 wolontariuszy.

kita

Reklama