Regionalny zjazd PiS podzielony na części

Data publikacji: 05.10.2020 10:02
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości wybiorą w październiku delegatów na krajowy zjazd ugrupowania, który odbędzie się 7 listopada w Warszawie.

Wybór władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości poprzedzi regionalny kongres, który z uwagi na trwającą pandemię odbędzie się z uwzględnieniem norm sanitarnych.

Jak informuje poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur PiS, zjazd będzie wydarzeniem trzydniowym. Odbędzie się w czterech turach: w Pińczowie, Kielcach, Sandomierzu i Starachowicach.

- Chcemy, aby ten zjazd przebiegał bezpiecznie. To specyficzna sytuacja, dlatego chcemy zachować wszelkie wymogi sanitarne. Będziemy wybierać naszych delegatów na kongres. Przysługuje nam 65 reprezentantów, to największa liczba mandatów ze wszystkich okręgów w skali całego kraju - wyjaśnia poseł.

Krzysztof Lipiec podkreśla, że region na krajowym kongresie ugrupowania będą reprezentować także parlamentarzyści, członkowie ustępujących władz krajowych oraz marszałkowie województwa.

W sumie, województwo świętokrzyskie na kongresie Prawa i Sprawiedliwości 7 listopada w Warszawie będzie reprezentowało około stu osób. Regionalny kongres PiS województwa świętokrzyskiego odbędzie się w dniach 16-18 października (16.10 Starachowice, 17.10 Pińczów, Sandomierz, 18.10 Kielce)

Reklama