Rehabilitacja po COVID-19 w kolejnych miejscach

Data publikacji: 04.08.2021 11:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejne placówki medyczne rozpoczęły świadczenie rehabilitacji ambulatoryjnej dla pacjentów, którzy przebyli COVID-19.

To Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, pracownia fizjoterapii w Bielinach przy ulicy Partyzantów 20 oraz przychodnia w Kielcach przy ulicy Warszawskiej 151, informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Cały czas przybywa placówek, które świadczą ambulatoryjną rehabilitację pocovidową. Obecnie taką pomoc można już uzyskać w 15. miejscach. Przypomnę, że rehabilitacja ambulatoryjna polega na tym, że pacjent przychodzi do placówki rano, poddawany jest serii zabiegów i po kilku godzinach wraca do domu. Taka rehabilitacja trwa, w zależności od stanu zdrowia chorego od dwóch do sześciu tygodni - mówi rzecznik.

Beata Szczepanek podkreśla, że pacjenci, którzy przebyli COVID-19 mogą także liczyć na rehabilitację domową i stacjonarną.

- W naszym regionie pięć placówek świadczy rehabilitację domową. Ta forma wsparcia skierowana jest do tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wyjść z domu, często nie mogą nawet wstać z łóżka. Ponadto dwie placówki świadczą pocovidową rehabilitację stacjonarną. To Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze oraz Szpital Powiatowy we Włoszczowie - dodała Beata Szczepanek.

Placówki, które chciałyby świadczyć pocovidową rehabilitację cały czas mogą się zgłaszać do świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Lista świętokrzyskich placówek, w których świadczona jest rehabilitacja dla osób, które chorowały na COVID-19

Reklama