Rejestracja pojazdów tylko przez Internet

Data publikacji: 05.10.2020 10:47
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2020 Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach

11.05.2020 Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Osoby, które chcą zarezerwować termin rejestracji pojazdu w Starostwie Powiatowym w Kielcach mogą to zrobić jedynie przez Internet.

Od dziś czasowo została wstrzymana rezerwacja telefoniczna, dotycząca rejestracji pojazdów i wydawania dowodów rejestracyjnych. Jest to związane z faktem, że kilku pracowników poszło na zwolnienia lekarskie lub wzięło dzień wolny.

Z kolei wydział budownictwa w starostwie wraca do normalnej pracy. W ubiegłym tygodniu okazało się, że jeden pracownik jest chory na COVID-19, w związku z czym ograniczono funkcjonowanie wydziału.

Wówczas podjęto decyzje o tym, że 14 osób idzie na kwarantannę. Dziś większość z nich wróciła do pracy - informuje starosta kielecki Mirosław Gębski.

- Dwie osoby zostają jeszcze w izolacji, jednak nie ze względu na spotkanie z osobą chorą w starostwie, ale ze względu na inne okoliczności - uspokaja.

Pracownicy w pierwszej kolejności będą nadrabiać zaległości z poprzedniego tygodnia. Osoby, które mają do załatwienia sprawy w tym wydziale, proszone są o kontakt telefoniczny.

Nadal czasowo zamknięty jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Instytucja mieści się w budynku starostwa. Wstrzymanie pracy jest związane z pojawieniem się dwóch przypadków zachorowań na COVID-19. Z kolei w referacie kontroli, gdzie także stwierdzono zakażenia koronawirusem, praca odbywa się w osłabionym składzie. Aktualnie sprawami zajmują się kierownik, audytor i stażysta.

Reklama