Rejestracja pojazdu także przez Internet

Data publikacji: 08.09.2020 11:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy powiatu kieleckiego, którzy chcą zarejestrować samochód, od dziś mogą umówić wizytę w starostwie przez Internet. Do tej pory można było to zrobić jedynie podczas rozmowy z pracownikiem instytucji.

Tomasz Pleban, wicestarosta powiatu kieleckiego przyznaje, że ze względu na liczbę zgłaszających pojawiały się problemy z umówieniem wizyty.

- Docierały do nas sygnały, że ktoś nie mógł się do nas do dzwonić, jednak w Wydziale Komunikacji i Transportu rejestrujemy codziennie od 130 do 150 aut i wydajemy prawie 80 dowodów rejestracyjnych. To daje kilka tysięcy obsłużonych klientów w ciągu miesiąca - zauważa.

Ponadto jak wynika z danych, w ciągu jednej godziny dzwoniło do starostwa nawet 1,3 tys. osób.

- Przy tak dużym obciążeniu centrali faktycznie było się trudno dodzwonić, w związku z tym od dziś wprowadzamy możliwość rejestracji przez internet. Można się umówić do dwóch tygodni wcześniej - zaznacza.

Pierwsza rejestracja wyznaczona jest na godzinę 7.30, a następne co pół godziny do 13.30. Aby tego dokonać, należy wejść na stronę internetową Starostwa Powiatowego w Kielcach, a następnie kliknąć w ikonę „Umów wizytę. Rejestracja pojazdu”. Tam należy wybrać opcję, czy chcemy zarejestrować pojazd, czy odebrać dokument. Następnie trzeba wpisać niezbędne informacje, takie jak imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu i cztery ostatnie cyfry z numeru VIN (to 17-cyfrowy numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym).

Jedna osoba może zarejestrować tylko jeden samochód. Wygenerowane potwierdzenie wizyty należy wziąć ze sobą do starostwa, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym.

Szczegółowe informacje dostępne są także pod numerami telefonów - 41 200 13 00, 41 200 14 00, 41 200 15 00.

Reklama