Rekrutacja na UJK trwa. Jest jeszcze kilkaset miejsc

Data publikacji: 08.09.2020 13:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego rozpoczął drugi nabór na kierunkach, na których po pierwszej rekrutacji nie został wypełniony limit miejsc. Piotr Burda, rzecznik uniwersytetu mówi, że wakatów jest jeszcze kilkaset.

Ich liczba różni się w zależności od kierunku, ale zwykle waha się w przedziale od kilku do kilkunastu.

- Najwięcej miejsc jest w naszych filiach w Sandomierzu i Piotrkowie Trybunalskim. Ale są też miejsca w Kielcach i to na bardzo ciekawych kierunkach, bowiem kandydaci mogą jeszcze złożyć dokumenty na wychowanie fizyczne czy zdrowie publiczne, czy ratownictwo medyczne - informuje Piotr Burda.

Humaniści mogą aplikować na filologię germańską, filologię rosyjską, a także filologię polską, dziennikarstwo, czy historię. Wakaty są również na anglojęzycznych studiach skandynawskich. Także na kierunkach artystycznych są jeszcze wolne miejsca. Na miłośników przedmiotów ścisłych czeka natomiast informatyka, inżynieria danych, ale też biotechnologia.

Piotr Burda nie ukrywa, że uczelnia liczy, iż wśród kandydatów będą też osoby, które zdały maturę poprawkową. Sam nabór w praktyce nie różni się od pierwszej, zakończonej już rekrutacji, którą prowadziła uczelnia.

- Procedura jest taka sama, oczywiście wymagane jest zaliczenie matury. Dokumenty trzeba wczytać do internetowego systemu naboru. Trzeba będzie szybko dostarczyć je w oryginale, ponieważ zajęcia zaczynamy 12 października. To jest też szansa nie tylko dla osób zdających maturę poprawkową, ale też takich, które miały na przykład roczną przerwę od nauki i chcą zacząć studia - twierdzi rzecznik UJK.

Nabór potrwa do 4 października, a już 6 października kandydaci będą wiedzieli czy dostali się na wybrany kierunek studiów.

Reklama