Rekruterzy szukają ochotników do WOT

Data publikacji: 22.07.2020 13:17
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru


Fot. WOT

Mobilny Zespół Rekrutacyjny zaczął funkcjonowanie w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Headhunterzy udzielą wszystkich informacji dotyczących służby oraz pomogą osobom zainteresowanym wypełnić wniosek o powołanie do służby.

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT i ich głównym zadaniem będzie wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.

- Ważne jest docieranie do konkretnych osób i zachęcanie ich do założenia munduru poprzez osobisty kontakt i rozmowę z zainteresowanymi ze swojego powiatu czy gminy. Jestem przekonany, że rzetelna informacja z pierwszej ręki będzie pomocna przy podjęciu decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej - mówi oficer prasowy 10. ŚBOT por. Marcin Kowal

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Przeszli szkolenie, podczas którego poznali wymogi formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów na terytorialsów, np. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi będą się umawiać na spotkania, a następnie pomogą wypełnić wniosek o powołanie do wojska, odbiorą od kandydatów także kopie niezbędnych dokumentów: tożsamości i poświadczające zdobyte wykształcenie. Następnie te dokumenty, za pośrednictwem jednostek wojskowych, przekażą do wojskowych komend uzupełnień.

W 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym dowodzi st. szer. OT Daniel Woś, do którego mogą zgłaszać się chętni do służby w WOT. Wszystkich niezbędnych informacji udzieli pod numerem telefonu 792-186-461.

Reklama