Relikwie Jana Pawła II ukoronowaniem budowy hospicjum

Data publikacji: 23.09.2020 14:45
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.09.2020 Ostrowiec Św. Uroczystość wniesienia do kaplicy hospicjum relikwii św. Jana Pawła II. Na zdjęciu arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki z relikwiami Jana Pawła II

23.09.2020 Ostrowiec Św. Uroczystość wniesienia do kaplicy hospicjum relikwii św. Jana Pawła II. Na zdjęciu arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki z relikwiami Jana Pawła II
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Relikwie św. Jana Pawła II zostały uroczyście wprowadzone do kaplicy Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w ostrowieckim hospicjum. Papież jest patronem instytucji. Uroczystego wniesienia relikwii dokonał arcybiskup metropolita lwowski - Mieczysław Mokrzycki, osobisty sekretarz Jana Pawła II, a później Benedykta XVI.

Jak mówi hierarcha, Papież - Polak swoje cierpienie przeżywał godnie i zawsze był sobą.

- Św. Jan Paweł II zawsze utożsamiał się z ludźmi starszymi, chorymi. Myślę, że wszyscy tutaj będą szukać u niego pociechy, wzmocnienia w trudnościach i zmaganiach swojego życia, a także prosić o łaskę zdrowia - mówi abp Mieczysław Mokrzycki.

Do hospicjum trafiły relikwie pierwszej klasy, są to włosy papieża. Dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu, ks. Paweł Anioł mówi, że to dopełnienie budowy żywego pomnika, który zaczął powstawać niedługo po śmierci papieża.

- Relikwie zostaną tutaj w naszym hospicjum i na pewno, jeśli pandemia ustąpi, będą miały udział w szerszym udostępnieniu społeczeństwu - mówi ks. Paweł Anioł.

Dzisiejsza uroczystość była dużym przeżyciem dla ostrowieckiego oddziału Akcji Katolickiej, która działa przy parafii św. Michała. Św. Jan Paweł II jest bowiem patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Sabina Czajczyk, wiceprezes zrzeszenia, a także prezes stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum mówi, że Papież-Polak był wielkim człowiekiem.

- Te dzieła, które Jan Paweł II tworzył, teraz tworzy ks. Paweł Anioł, robi to z wielkim zaangażowaniem. To wspólne dzieło właśnie z Akcją Katolicką - mówi Sabina Czajczyk.

Senator Jarosław Rusiecki z PiS podkreśla, że Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II to dzieło miłosierdzia, które wynika z nauki świętego.

23.09.2020 Ostrowiec Św. Uroczystość wniesienia do kaplicy hospicjum relikwii św. Jana Pawła II. Na zdjęciu (po prawej): senator Jarosław RusieckiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

– Piękna uroczystość, za którą kryje się wielka praca ks. Pawła, Akcji Katolickiej, ale też instytucji kościelnej, która w 2006 roku przejęła ten obiekt przy ul Focha, który bez tego przestałby funkcjonować, a w ten sposób służy ludziom w bardzo trudnych momentach - mówi senator Jarosław Rusiecki.

Dzieło stworzenia Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II rozpoczęło się w 2006 roku.

Reklama