Remont kolejnego odcinka krajowej „9” w Ostrowcu. Będą utrudnienia

Data publikacji: 21.08.2020 17:43
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace przy remoncie nawierzchni drogi krajowej nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Chodzi o odcinek wzdłuż ulicy Sandomierskiej. Roboty wymagać będą zmian organizacji ruchu i objazdów.

Odcinek drogi krajowej nr 9 o długości około 1,1 km jest kolejnym, który będzie wyremontowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ubiegłych latach modernizowana była nawierzchnia na odcinku ul. Opatowskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Opatowskiej, Sandomierskiej i Zygmuntówki.

Remont Sandomierskiej obejmuje między innymi wymianę nawierzchni, naprawę odwodnienia i chodników, wykonanie nowego oznakowania poziomego. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie także na rondzie Republiki Ostrowieckiej. Wykonawcą robót jest Budromost, a koszt remontu to około 1,5 mln zł.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w czasie robót na ulicy Sandomierskiej obowiązywać będą zmiany organizacji ruchu. Odcinek zostanie podzielony na trzy fragmenty realizacyjne, na których będzie obowiązywał w czasie odpowiednich robót ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

- Dodatkowo w związku z dużym natężeniem ruchu w Ostrowcu Świętokrzyskim dla pojazdów powyżej 3,5 tony wprowadzony zostanie oznakowany objazd w kierunku Rzeszowa - od ulicy Zagłoby - Aleją 25-lecia Wolności, ul. Samsonowicza, Zygmuntówka do skrzyżowania ul. Opatowskiej z Sandomierską oraz analogicznie w przeciwnym kierunku - mówi.

Wykonawca planuje rozpoczęcie pierwszych robót 25 sierpnia. Będą one polegać między innymi na rozbiórce chodników i przygotowaniu terenu. Jak zaznacza Małgorzata Pawelec-Buras, w tym czasie na ulicy Sandomierskiej mogą wystąpić przewężenia i ograniczenia prędkości, ale kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Pierwsze roboty wymagające ruchu wahadłowego planowane są od 27 sierpnia. Zostanie on wprowadzony na środkowym, drugim z kolei odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej. Po ich wykonaniu wykonawca zmieni organizację ruchu na odcinku pierwszym i trzecim. Zmiany wprowadzane będą kilkakrotnie, dlatego drogowcy apelują o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie. Roboty na rondzie planowane są na wrzesień.

Ze wszystkimi pracami remontowymi drogowcy planują wyrobić się do końca września.

SCHEMAT OBJAZDÓW:

Reklama