Remont ulicy Zagnańskiej coraz bliżej

Data publikacji: 10.09.2021 06:33
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.09.2021. Kielce. Ulica Zagnańska

09.09.2021. Kielce. Ulica Zagnańska
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Na początku października rozpocznie się przebudowa ulicy Zagnańskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa do granicy Kielc. Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z firmą Strabag, która wygrała przetarg.

Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD informuje, że prace będą kosztować prawie 15,5 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z Programu Polska Wschodnia. Remont ma się rozpocząć na początku października.

- Prace będą dotyczyć odcinka o długości niespełna 1,5 km. Zagnańska zostanie poszerzona, ale nadal będzie jednojezdniowa. Ulica zyska nową nawierzchnię, będą chodniki, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, droga dla rowerów oraz zatoki autobusowe. Przy areszcie powstanie pętla autobusowa oraz parking dla ponad 40 samochodów osobowych - wylicza rzecznik MZD.

Jarosław Skrzydło dodaje, że w trakcie prac, które mają potrwać do końca czerwca 2022 roku, na remontowanym fragmencie ulicy Zagnańskiej obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Jak informowaliśmy, niebawem rozpocząć ma się także przebudowa skrzyżowania alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i alei Solidarności wraz z rozbudową ulicy Domaszowskiej i Żniwnej. Prace wykona firma Trakt SA. MZD czeka obecnie na projekt zmian w organizacji ruchu, który obowiązywać będzie w trakcie remontu.

Reklama