Remont Zagnańskiej zatrzymany. Jest odwołanie

Data publikacji: 10.06.2021 17:23
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 27.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nie w lipcu, jak planowano, ale najwcześniej we wrześniu rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Zagnańskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa do granicy Kielc.

Przetarg wprawdzie został rozstrzygnięty na korzyść firmy STRABAG ale przedsiębiorstwo TRAKT złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Stąd opóźnienie rozpoczęcia inwestycji. Miejski Zarząd Dróg czeka teraz na wyznaczenie terminu rozprawy administracyjnej.

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy instytucji zwraca uwagę, że różnica w kwotach zaproponowanych przez oferentów była niewielka. Obydwie były dużo niższe od szacunkowej, która wynosiła 21,5 mln zł, z tego 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne.

- W postępowaniu przetargowym wyłoniliśmy firmę STRABAG, która zaoferowała kwotę 15,438 mln zł. Natomiast odwołała się firma TRAKT zaproponowała 15,626 mln zł. Różnica jest rzeczywiście niewielka, bo wynosi 188 tys. zł - tłumaczy.

Inwestycja przewiduje kompleksową przebudowę ulicy Zagnańskiej na odcinku 1,4 km., od skrzyżowania z ulicą Witosa do aresztu śledczego. Wymienione zostaną wszystkie sieci podziemne. Ułożona będzie nowa nawierzchnia z obustronnymi chodnikami. Wybudowana zostanie także droga rowerowa, która połączy ścieżkę budowaną przez samorząd Zagnańska. Oprócz tego przy areszcie śledczym powstanie pętla autobusowa i parking na 40 miejsc.

Inwestycja zgodnie z harmonogramem powinna zostać zrealizowana do końca czerwca przyszłego roku, ale termin zapewne wydłuży się o około trzech miesięcy.

Reklama