Remonty dwóch szkół w gminie Wodzisław. Są nowe sale i pomoce dydaktyczne

Data publikacji: 16.10.2020 17:45
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.10.2020. Brześć. Szkoła podstawowa po remoncie. Na zdjęciu (od lewej): Leszek Krzelowski - przewodniczący gminy Wodzisław,  Marek Mentel - przewodniczący rady powiatu jędrzejowskiego, Anna Haczyk - dyrektor SP w Brześciu,  Anna Jadczyk - przewodnicząca rady rodziców, Dominik Łukasik - wójt gminy Wodzisław

16.10.2020. Brześć. Szkoła podstawowa po remoncie. Na zdjęciu (od lewej): Leszek Krzelowski - przewodniczący gminy Wodzisław, Marek Mentel - przewodniczący rady powiatu jędrzejowskiego, Anna Haczyk - dyrektor SP w Brześciu, Anna Jadczyk - przewodnicząca rady rodziców, Dominik Łukasik - wójt gminy Wodzisław
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Brześciu w gminie Wodzisław, będą się uczyć w lepszych warunkach. W placówce dobudowane zostały dwie sale lekcyjne.

Jak powiedziała dyrektor Anna Haczyk, od 2017 roku, kiedy wprowadzono reformę oświaty i w szkole pojawiły się klasy siódma i ósma, w budynku zrobiło się bardzo ciasno. Obecnie w szkole podstawowej uczy się 73 uczniów. 30 dzieci jest w przedszkolu i zerówce. Jak dodała, dzięki staraniom wielu osób w tym roku udało się powiększyć szkołę i poprawić warunki.  

- Dzięki inwestycji powstała klasa fizyczno-chemiczna oraz matematyczno-informatyczna.  Ponadto pracownie zostały też wyposażone w meble i niezbędny sprzęt dydaktyczny. Do sali komputerowej zakupiona została nawet drukarka 3D. Szkoła powiększyła się o prawie 100 metrów kwadratowych. Teraz marzymy o tym, aby przy szkole powstała sala gimnastyczna, albo o tym, aby powiększone zostało  boisko - podkreśliła dyrektor szkoły.

Jak poinformował Dominik Łukasik, wójt gminy Wodzisław, Szkoła Podstawowa w Brześciu rozbudowana została w ramach projektu „Kompleksowa poprawa bazy dydaktycznej i sportowej w placówkach oświatowych na terenie gminy Wodzisław”. Ponadto w ramach projektu przeprowadzono jeszcze generalny remont sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Wodzisławiu. W sumie obie inwestycje kosztowały prawie 770 tys. zł, z czego rozbudowa szkoły kosztowała 610 tys. zł.

Na te zadania gmina Wodzisław otrzymała prawie 490 tys. zł dofinansowania z RPO. Szkoła Podstawowa w Brześciu w obecnym budynku istnieje od 1959 roku. Od 13 lat szkoła nosi imię Jana Pawła II. Z okazji przypadającego dziś Dnia Papieskiego, wójt Dominik Łukasik wraz z Renatą Koziarą, sekretarz gminy, pod tablicą pamiątkową złożyli symboliczną wiązankę kwiatów.

Reklama