Reprezentacja niepełnosprawnych zagrała z Koroną

Data publikacji: 05.10.2021 15:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2021. Kielce. Niepełnosprawni z Portugali, Grecji i Włoch rozegrali mecz z Koroną Kielce

05.10.2021. Kielce. Niepełnosprawni z Portugali, Grecji i Włoch rozegrali mecz z Koroną Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób, wśród nich niepełnosprawni z Grecji, Hiszpanii i Włoch zwiedzają Kielce w ramach projektu Erasmus plus. Jego uczestnicy do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechali wczoraj po południu, a dziś od samego rana zwiedzają stolicę województwa.

Kama Kępczyńska-Kaleta, organizatorka spotkania informuje, że te działania mają integrować niepełnosprawnych.

- Żyłam w przekonaniu, że już każdy młody człowiek brał udział w podobnym projekcie międzynarodowym. Okazuje się jednak, że dla wielu z naszej grupy, to nowe doświadczenie, że są pierwszy raz za granicą. To cieszy, bo pokazuje, że takie projekty mają głęboki sens. Te pieniądze, które program Erasmus plus przekazuje na aktywizację młodych ludzi z całej Europy, są dobrze wydatkowane. Ci ludzie mogą się spotkać, poznać kulturę innych krajów - dodała Kama Kępczyńska-Kaleta.

Po raz pierwszy w Polce jest m.in. Hiszpanka Cristina Fernandez Jimenez. Jak mówi, udział w tym projekcie pozwoli na precyzyjniejsze poznanie jej przyszłego zawodu.

- Bardzo się cieszę, że mam możliwość bycia tutaj i poznania Polski. Cieszę się również, że mam możliwość poznania waszego regionu. Dla mnie udział w tym projekcie jest bardzo ważny, ponieważ w przyszłości będę zajmowała się sportem dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a tu mogę poznać tajniki mojego zawodu - dodała.

Uczestnicy projektu Erasmus plus dziś zwiedzali stadion Suzuki Arena, mieli również możliwość zagrania krótkiego meczu z zawodnikami Korony Kielce. W kolejnych dniach spotkają się także z zawodnikami Łomża Vice Kielce, wezmą także udział w turnieju koszykówki na wózkach inwalidzkich. W Kielcach przebywać będą do poniedziałku.

Reklama