Roczne dziecko z obrażeniami w szpitalu. Policja zatrzymała rodziców

Data publikacji: 06.10.2021 12:30 / Data aktualizacji: 06.10.2021 12:57
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy policjanci ustalają, kto spowodował obrażenia u rocznego dziecka, które trafiło wczoraj (5 października) do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W tej sprawie zostali zatrzymani matka i ojciec chłopczyka.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji mówi, że o dziecku z obrażeniami ciała poinformowali policję pracownicy lecznicy.

- Okazało się, że dziecko ma złamaną rękę i nogę oraz - jak określali lekarze - było ogólnie zaniedbane. Funkcjonariusze ustalili, że chłopiec został przywieziony do szpitala przez 29-letnią matkę, a nad dzieckiem tego dnia opiekę sprawował 32-letni ojciec. Oboje byli trzeźwi - mówi policjant.

Rodzice zostali zatrzymani. Funkcjonariusze wyjaśniają kto jest odpowiedzialny za spowodowanie obrażeń u dziecka oraz tego czy matka i ojciec właściwie sprawowali nad nim opiekę.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Kielcach informuje, że chłopiec przebywa w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii na oddziale ortopedyczno-urazowym.

- Została mu udzielona pomoc przez ortopedę, ale wymaga dalszej diagnostyki i konsultacji ze strony innych specjalistów. Dziecko jest w stanie niezagrażającym życiu - mówi.

Śledczy oczekują na opinię specjalisty medycyny sądowej, która da odpowiedź na pytanie w jaki sposób powstały obrażenia.

Tagi do tego wpisu
Reklama