Ronda w Pińczowie nie będzie

Data publikacji: 22.02.2021 15:19
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Co dalej z modernizacją niebezpiecznego skrzyżowania ulicy Republiki Pińczowskiej z ulicą Legionistów w Pińczowie? Przebudowa ma być jednym z elementów modernizacji czterokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 766.

Przypomnijmy, że gmina, władze województwa i starostwo powiatowe zawarły porozumienie w sprawie finansowania prac. Gmina ma zająć się opracowaniem dokumentacji projektowej odcinka drogi od ulicy Klasztornej do mostu na Nidzie włącznie. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie Prosta-Projekt z Piotrkowic, ale jak informuje Włodzimierz Badurak - burmistrz Pińczowa, ratusz unieważnił przetarg. Oferent z najniższą ceną nie złożył wymaganych dokumentów w postępowaniu. Pozostałe oferty przekraczały zaś kwotę jaką dysponuje na ten cel urząd.

We wstępnej koncepcji wykluczono możliwość przebudowy tego skrzyżowania na rondo, bo wiązałoby się to z wyburzeniem części budynków oraz przebudową wszystkich instalacji. Gmina uzyskała jedynie zgodę, na zaprojektowanie sygnalizacji świetnej.

Dalszym odcinkiem, który będzie remontowany, aż do zjazdu na Pawłowice zajmie się powiat. Po otrzymaniu od samorządów dokumentacji, Świętokrzyski Zarząd Dróg przystąpi do realizacji tego zadania.

W ramach prac przewidziano także budowę ścieżki rowerowej ze Skrzypiowa do Pińczowa.

Reklama