Ronda zamiast skrzyżowań. W Chęcinach będzie bezpieczniej

Data publikacji: 20.07.2020 14:17
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2020. Chęciny. Miejsce, gdzie powstanie nowe rondo

20.07.2020. Chęciny. Miejsce, gdzie powstanie nowe rondo
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dwa ronda maja poprawić bezpieczeństwo ruchu w Chęcinach. W związku z rozbudową ulic Kieleckiej i Białe Zagłębie, od drogi wojewódzkiej nr 762 do skrzyżowania z ulicą Szkolną zmieniona zostanie organizacja ruchu w centrum miasta.

Burmistrz Robert Jaworski informuje, że obecnie trwa opracowanie dokumentacji projektowej. Ronda mają znajdować się obok szkoły i budynku straży pożarnej.

- Ich wybudowanie zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo na tym odcinku. W ramach inwestycji powstaną także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zostanie ustawione oświetlenie - zauważa burmistrz.

Robert Jaworski dodaje, że na realizację inwestycji władze gminy, wspólnie z powiatem kieleckim, uzyskały dofinansowanie z funduszu dróg samorządowych.

20.07.2020. Chęciny. Miejsce, gdzie powstanie nowe rondoFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Ta droga znalazła się jako pierwsza na liście u wojewody, ze względu na to, że jest to niebezpieczna i newralgiczna strefa - mówi.

Koszt inwestycji to 6,5 mln zł, z czego część pokryje rządowe dofinansowanie. Resztę zapłacą dwa samorządy - powiat kielecki oraz Chęciny. Wykonawcą została firma TRASBUD. Prace budowlane rozpoczną się wiosną 2021 roku, a zakończą najpóźniej w lipcu 2022.

Tagi do tego wpisu
Reklama