Roszady personalne klubu PiS w sejmiku województwa

Data publikacji: 30.06.2021 20:39 / Data aktualizacji: 30.06.2021 21:36
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.06.2021. Kielce. Sesja Rady Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

28.06.2021. Kielce. Sesja Rady Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Czworo radnych zostało wykluczonych z klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa. To efekt głosowania podczas poniedziałkowej sesji absolutoryjnej, w trakcie której wstrzymali się od głosu w sprawie wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok.

Z klubu radnych PIS zostali wykluczeni: Agnieszka Buras, Maciej Gawin, Mieczysław Gębski oraz Artur Konarski. To radni, którzy w obydwu poniedziałkowych głosowaniach wstrzymali się od głosu. (radna Agnieszka Buras nie wzięła udziału w głosowaniu nad wotum zaufania dla zarządu).

Jak informuje Marek Bogusławski, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku, decyzja w tej sprawie została podjęta jednomyślnie podczas środowego posiedzenia.

- Czwórka radnych, którzy nie zagłosowali za absolutorium i wotum zaufania zostanie odwołana z członkostwa w klubie PiS w sejmiku województwa - dodaje.

Po wykluczeniu czwórki radnych, klub PiS w sejmiku liczy 11 członków. Pod koniec marca jego szeregi opuścił także Janusz Koza, który pozostaje radnym niezrzeszonym.

Obecnie klub PiS tworzą: Marek Bogusławski – przewodniczący klubu, Grzegorz Banaś, Renata Janik, Marek Jońca, Paweł Krakowiak, Marcin Piętak, Andrzej Pruś, Marek Strzała, Elżbieta Śreniawska, Waldemar Wrona i Magdalena Zieleń.

Przypomnijmy, to nie jedyne roszady personalne po poniedziałkowej sesji absolutoryjnej w klubach sejmiku województwa. Radni klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowali o wykluczeniu Grzegorza Gałuszki, który poparł zarząd w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium oraz wotum zaufania.

Reklama