Rowerem na Święty Krzyż z biskupem Florczykiem

Data publikacji: 11.09.2020 09:48
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2019. Kielce. VII Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Ks. biskup Marian Florczyk

28.09.2019. Kielce. VII Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Ks. biskup Marian Florczyk
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

8. Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka wyruszy jutro z Kielc. Jej organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kuria Diecezjalna w Kielcach.

Jak informuje Jadwiga Głowacka z kieleckiego MOSiR-u, zbiórkę zaplanowano na godzinę 9.30 na placu świętego Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze, a pielgrzymi wyruszą w trasę na Święty Krzyż o godz. 10.00. Wcześniej odbędzie się poświęcenie uczestników pielgrzymki i ich rowerów oraz wspólna modlitwa.

- Trasa liczy ok. 40 km. Wyruszamy z Kielc, potem mamy Cedzynę, Leszczyny, Bęczków, Krajno, Porąbki, Bieliny i Huta Szklana. Na Świętym Krzyżu powinniśmy być ok. 14-15. Następnie biskup odprawi mszę świętą i ok. 16 powinniśmy wracać - dodaje.

Zapisać można się jeszcze dziś w Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza do godziny 15.30, a także w sobotę od godziny 8.30 na placu Jana Pawła II. Opłata wynosi 10 zł - dorośli i 5 zł - dzieci. Możliwy jest także powrót autokarem, jeśli wcześniej zgłosi się taką potrzebę.

TRASA VIII PIELGRZYMKI ROWEROWEJ NA ŚWIĘTY KRZYŻ Z KS. BISKUPEM MARIANEM FLORCZYKIEMFot. Radio Kielce

Reklama