Rowerem, swoim lub z wypożyczalni, po Chęcinach i okolicy

Data publikacji: 27.05.2020 13:25
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rowerem będzie można dojechać do chęcińskich atrakcji i powstającego zalewu w Lipowicy. Gmina Chęciny stawia na rozwój infrastruktury dla cyklistów. Powstają kolejne szlaki, z których korzystają nie tylko mieszkańcy, lecz także przyjezdni.

- Turystyka rowerowa staje się w naszej gminie coraz popularniejsza – ocenia Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

Dodaje, że widać to codziennie, ale zwłaszcza w weekendy. Wiele osób decyduje się wtedy na wycieczki rowerowe ścieżką między Chęcinami, a Małogoszczem. Burmistrz podkreśla, że kierunek rozwoju szlaków będzie w najbliższym czasie kontynuowany.

Poza 11-kilometrowym odcinkiem trasy między Chęcinami, a Małogoszczem, cykliści mogą pojeździć nowymi ścieżkami po centrum miasteczka. Robert Jaworski przypomina, że w ostatnim czasie do użytku została oddana trasa przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, która łączy wschodnią i zachodnią część miasta.

- Niebawem wykonawca wejdzie na budowę kolejnego odcinka, od istniejącej ścieżki przy ulicy Piłsudskiego do ulicy Zelejowa. Trwa też budowa ścieżki przy ulicy Branickiego w centrum miasta - wymienia burmistrz.

Władze gminy podpisały też umowę na powstanie ścieżki przy ulicach Kościuszki i Sienkiewicza. Perełką poza centrum miasta ma być z kolei trasa rozciągająca się wokół zbiornika w Lipowicy, gdzie aktualnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu. Te mają być ukończone w czerwcu.

W gminie Chęciny działa też wypożyczalnia rowerów. Jest zlokalizowana przy hali Pod Basztami. Rowery można wypożyczyć z całym wyposażeniem na cały dzień, bądź na godziny.

Reklama