Rozbójnicy z powiatów skarżyskiego i krakowskiego zatrzymani

Data publikacji: 19.10.2021 11:50
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Czworo mieszkańców powiatu skarżyskiego i krakowskiego, dwie kobiety i dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez starachowicką policję za rozboje. Dokonywali ich w Starachowicach i na terenie powiatu pińczowskiego.

Paweł Kusiak ze starachowickiej policji informuje, że w miniony czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na jednej z ulic w Starachowicach. Zgłaszająca relacjonowała, że dwaj nieznani jej mężczyźni uderzyli ją i przewrócili na chodnik dokonując kradzieży torebki. Kobieta straciła pieniądze i dokumenty.

Starachowiccy policjanci następnego dnia zatrzymali cztery podejrzane osoby: dwóch mężczyzn w wieku 44 i 37 lat oraz dwie kobiety w wieku 46 i 42 lata. To mieszkańcy powiatów skarżyskiego i krakowskiego. Policjanci ustalili, że kobiety oraz 44-latek wcześniej dokonali podobnego rozboju na terenie powiatu pińczowskiego.

Wczoraj sąd w Starachowicach zdecydował, że najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą w areszcie. 44-letniemu mężczyźnie oraz 46-letniej kobiecie grozi do 18 lat pozbawienia wolności, ponieważ działali w warunkach recydywy, byli wielokrotnie zatrzymywani i skazywani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu. Pozostałej dwójce grozi do 12 lat więzienia.

Reklama