Rozbudowa ulicy Olszewskiego na finiszu. Kiedy pojedziemy wiaduktem?

Data publikacji: 23.07.2020 14:06
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Faustyna Terelak
23.07.2020. Kielce. Rozbudowa ulicy Olszewskiego

23.07.2020. Kielce. Rozbudowa ulicy Olszewskiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W drugiej połowie sierpnia kierowcy będą mogli korzystać z nowego wiaduktu i przedłużenia ulicy Olszewskiego w Kielcach. Jezdnia dochodząca do skrzyżowania Zagnańskiej i Witosa zostanie oddana do użytku kilka miesięcy przed planowanym terminem. Obecnie wykonywane są tam ostatnie prace wykończeniowe.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, informuje, że prace przy budowie wiaduktu zostały już zakończone.

- W najbliższych dniach rozpocznie się odbiór techniczny. Po jego zakończeniu inżynier kontraktu wystąpi o pozwolenie na użytkowanie. Dopiero kiedy je otrzymamy będą mogli z niego korzystać kierowcy i piesi. Zakładamy, że nastąpi to najpóźniej w drugiej połowie sierpnia - informuje Jarosław Skrzydło.

Wciąż budowane są drogi dojazdowe, rondo i chodniki.

- Musi powstać połączenie u zbiegu ulic Zagnańskiej i Witosa. Dopiero po zakończeniu tych prac możliwy będzie dojazd do wiaduktu. Wykonawca deklaruje, że rondo i jezdnia będą gotowe w połowie sierpnia, a więc w tym samym terminie, co pozwolenie na użytkowanie wiaduktu - zaznacza rzecznik MZD.

Przedłużona ulica Olszewskiego w Kielcach połączy się z ulicami Zagnańską i Witosa, które są obecnie przebudowywane. To część projektu mającego usprawnić dojazd między innymi do Kieleckiego Parku Technologicznego oraz firm znajdujących się przy ulicy Olszewskiego.

Rozbudowa ulicy będzie kosztowała 39 mln zł, z czego 85 procent to unijne dotacje. Pierwotnie planowany termin oddania inwestycji to październik tego roku.

Reklama