Rozmowy w MAN wciąż bez efektu

Data publikacji: 17.06.2021 13:25
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak informuje przewodniczący NSZZ Solidarność, Jan Seweryn, w czwartek (17.06) odbyło się spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami zarządu firmy.

Tematem rozmów była po raz kolejny podwyżka płac i sposób organizacji pracy w zakładzie. W spotkaniu, za pośrednictwem Internetu, wziął udział prezes Münür Yavuz 

- Prezes podtrzymał propozycję podwyżki wynagrodzeń od czerwca i odpracowywaniu dni przestojowych w październiku i listopadzie, a także rozmów na temat elastycznego czasu pracy w roku 2022. Przedstawiciele pracodawcy nie godzą się na zapis, o ograniczeniu tygodnia pracy do 48 godzin i odpracowywania dni przestoju tylko w soboty na pierwszej zmianie. Jak twierdzą, potrzebna będzie także praca w godzinach nadliczbowych. Na to z kolei nie godzimy się my, jako przedstawiciele pracowników – relacjonuje Jan Seweryn. 

NSZZ Solidarność podtrzymał swoje propozycje podwyżki o 200 zł z wyrównaniem od stycznia, odpracowywanie godzin przestojowych na pierwszej zmianie i zapis, że tydzień pracy nie może przekraczać 48 godzin.

Kolejne spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.  

Reklama