Rozpoczął się „MosirGutwinRun 2020 – Półmaraton i Maraton na raty”

Data publikacji: 06.07.2020 14:24
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
05.07.2020. Ostrowiec Św. 1. runda cyklu

05.07.2020. Ostrowiec Św. 1. runda cyklu "VIII MosirGutwinRun 2020"
Fot. Jarosław Słodkiewicz / MOSiR Ostrowiec Św.

W niedzielę w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyła się pierwsza runda cyklu „MosirGutwinRun 2020 – Półmaraton i Maraton na raty”. Po ponadrocznej przerwie do rywalizacji na Gutwinie dołączył znany w regionie biegacz Sylwester Lepiarz i tradycyjnie nie miał sobie równych, wygrywając zdecydowanie obydwa biegi.

W marszu nordic walking, w niełatwych warunkach, najlepiej poradził sobie Remigiusz Woźniak – propagator tej formy ruchu w Ostrowcu Św. i instruktor akcji „Chodzę Bo Lubię”.

Impreza przeprowadzona została w podwyższonych rygorach sanitarnych z uwagi na wciąż panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa. Każda z trzech konkurencji – bieg na 10km, bieg na 5 km oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km – potraktowane zostały jako osobne zawody, a ich uczestnicy odseparowani od siebie. Niestety, nie wszyscy chętni mogli wziąć udział, gdyż jak wszystkich organizatorów imprez biegowych w naszym kraju, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. również obowiązują narzucone odgórnie limity. Z uwagi na zakaz organizowania takich imprez z udziałem kibiców w tej edycji MosirGutwinRun zrezygnowano z przeprowadzania biegów dla dzieci, gdyż trudno było sobie wyobrazić udział najmłodszych bez czujnego nadzoru ich opiekunów.

Rywalizacja rozpoczęła się od startu na dłuższym dystansie, czyli na nieco ponad 10-kilometrowej trasie zaliczanej do „Maratonu na raty”. Mimo wysokiej temperatury zwycięzca – Sylwester Lepiarz z pobliskiego Wronowa – zameldował się na mecie już po niespełna 35 minutach, wyprzedzając drugiego na mecie Rafała Gontarczyka z Ostrowca Św. o prawie 3 minuty! Podium uzupełnił Marcin Wojtan ze Starachowic. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Skowron z Radomia, przed swoją krajanką Moniką Wiązowską i Anna Sadza ze Skarżyska-Kamiennej.

W biegu na nieco ponad 5 km, zaliczanym do „Półmaratonu na raty” od pierwszych metrów na czoło wysunął się Sylwester Lepiarz, sprawiając wrażenie, że mocny start „na dyszkę” nie pozostawił na nim większego zmęczenia. Linię mety przekroczył po 16 minutach i 45 sekundach, wyprzedzając o ponad 2 minuty Wojciecha Jarosza ze Starachowic i Michała Jagiełło z Lubieni.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się ostrowczanka Dominika Łukasiewicz (nieco ponad 21 minut od startu), a na podium uplasowały się też Aleksandra Korulczyk z Bałtowa i Sylwia Hamera z Ostrowca Św.

W marszu Nordic Walking rywalizacja nie jest prowadzona, a czasy osiągnięte przez uczestników podawane są dla celów statystycznych. Odnotować należy jednak debiut w imprezie nowej grupy reprezentującej prowadzonej od tego roku w naszym mieście akcji „Chodzę Bo Lubię”, odpowiednika znanej od lat akcji „Biegam Bo Lubię”. Jej uczestnicy pokonują trasę dość sprawnie i co ważne bardzo poprawnie technicznie.

Kolejna runda „MosirGutwinRun 2020” odbędzie się już 26 lipca, a zapisy ruszą 17 lipca. Obowiązek potwierdzenia udziału mają wszyscy uczestnicy, nawet ci, którzy startowali w pierwszej rundzie. Zapisy odbywać się będą wyłącznie poprzez stronę internetową www.ostrowiecbiega.pl i potrwają tylko przez tydzień.

Jednym z patronów medialnych „MosirGutwinRun 2020” jest Polskie Radio Kielce.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama