Rozpoczął się nabór wniosków do bonu żłobkowego

Data publikacji: 17.08.2020 10:46 / Data aktualizacji: 17.08.2020 12:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 01.08.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Kielczanie mogą starać się o uzyskanie bonu finansowego na posłanie dziecka do żłobka. Nabór wniosków rozpoczął w poniedziałek Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Rodzice dziecka do 3. roku życia będą otrzymywać miesięcznie pomoc w wysokości 400 zł. Jednak jak informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora kieleckiego MOPR, by otrzymywać takie wsparcie należy spełnić kilka warunków.

- Z bonu żłobkowego może skorzystać rodzina, której dochód nie przekracza 1922 zł na osobę. Ponadto dziecko nie znalazło miejsca w placówce prowadzonej przez samorząd - dodaje. 

- W takiej sytuacji rodzina może starać się o miejsce w prywatnej placówce i po złożeniu stosownych dokumentów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, będzie co miesiąc otrzymywała wsparcie w wysokości 400 złotych - wyjaśnia Magdalena Gościniewicz.

- Bon żłobkowy przyznaje się na rok szkolny, czyli od września do sierpnia przyszłego roku. Dokumenty o przyznanie tego świadczenia należy składać w dziale świadczeń rodzinnych MOPR przy ulicy Targowej 18. Wszystkie dokumenty i wszelkie załączniki można pobrać ze strony internetowej naszej instytucji - dodała Magdalena Gościniewicz.

W żłobkach samorządowych w Kielcach jest ponad 700 miejsc. Natomiast na liście oczekujących na miejsce w żłobku w stolicy regionu świętokrzyskiego znajduje się około 300 dzieci.

Koszt pobytu dziecka w placówce niepublicznej wynosi miesięcznie około 1000 zł.

Podobne wiadomości
Reklama