Rozpoczęła się sesja rady miasta w Kielcach [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 10.06.2021 09:00 / Data aktualizacji: 10.06.2021 09:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.06.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu: Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce

10.06.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu: Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kieleccy radni decydują dziś między innymi o losach uchwały w sprawie referendum dotyczącego odwołania prezydenta Bogdana Wenty. Wniosek o jego przeprowadzenie złożyli pod koniec maja radni klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ten projekt zostanie zdjęty z porządku obrad. Na samym początku obrad zawnioskowali o to radni z prezydenckiego klubu Projekt Wspólne Kielce. Jednocześnie zgłosili do porządku obrad wniosek o uzupełnienie składu prezydium rady miasta poprzez wybór wiceprzewodniczącego. Wakat na tym stanowisku powstał po tym, jak w miniony wtorek funkcję przewodniczącego objął Jarosław Karyś.

10.06.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu. Na zdjęciu (od lewej): Wiesław Koza - radny, Marcin Stępniewski - radny, Krzysztof Słoń - senator PiS, Katarzyna Suchańska - radna i Kamil Suchański - radnyFot. Michał Kita / Radio Kielce

Pomysł wyboru wiceprzewodniczącego wzbudził duże kontrowersje i wątpliwości. Głosowanie musi odbyć się w sposób tajny, wymaga to fizycznej obecności w radnych w ratuszu. To wzbudziło duże zamieszanie, ponieważ część rajców zgłosiło obawy, że osoby zdalnie uczestniczące w obradach nie będą w stanie wziąć udziału w głosowaniu.

W związku z tym Anna Kibortt, przewodnicząca klubu Projekt Wspólne Kielce wniosła o usunięcie projektu uchwały w sprawie uzupełnienia składu prezydium. Oznacza to, że dziś radni nie wybiorą nowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kielce.

10.06.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Słoń - senator PiS, Katarzyna Suchańska - radna i Kamil Suchański - radnyFot. Michał Kita / Radio Kielce

TRANSMISJA SESJI RADY MIASTA KIELCE

Tagi do tego wpisu
Reklama