Rozpoczęły się przygotowania do koncertu sylwestrowego Radia Kielce

Data publikacji: 22.12.2020 15:20
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.12.2020. Kielce. Dekorowanie sceny w Szkole Muzycznej w związku z koncertem sylwestrowym

22.12.2020. Kielce. Dekorowanie sceny w Szkole Muzycznej w związku z koncertem sylwestrowym
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Śpiewacy: Renata Drozd, Anna Lasota, Jakub Oczkowski oraz Jakub Milewski oraz zespół Strauss Ensemble wystąpią podczas Koncertu Sylwestrowego, który będą mogli Państwo usłyszeć na antenie Polskiego Radia Kielce oraz zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Choć do Sylwestra został jeszcze ponad tydzień, to przygotowania już się rozpoczęły. Na scenie Zespołu Państwach Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach powstaje scenografia. Czuwa nad nią Lucyna Gozdek - doktor sztuki, wykładowca, artystka, malarka, która szeroko znana jest jako projektantka wspaniałych bombek ze staszowskiej fabryki.

Jak wyjaśnia, najpierw trzeba było wyznaczyć miejsce dla muzyków i śpiewaków.

- Od tego zaczęliśmy: od ustawienia wszystkich instrumentów, miejsca dla artystów i dopiero wtedy można było zacząć robić dekoracje. Na scenie zostały także fortepiany, które zostały wkomponowane w całość – wyjaśniła.

22.12.2020. Kielce. Dekorowanie sceny w Szkole Muzycznej w związku z koncertem sylwestrowymFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na pierwszym planie znalazły się świąteczne drzewka. Jak mówi Lucyna Gozdek, stanowią całą magię tej scenografii.

- Wystarczy, że są udekorowane światełkami i włosami anielskimi. Dodatkowo będą ekrany świetlne, a właściwie ramy. Do nich będą przymocowane gałęzie, na których zawiesimy bombki, przypominające sople. To też będzie taki świąteczny element – dodaje.

Na scenie pojawią się również szklane świeczniki, a nastrojowy klimat stworzy blask świec.

Artur Jaroń, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, zapowiada że gospodarzem na tym nietypowym, ale pięknym koncercie sylwestrowym będzie zespół Strauss Ensemble.

- Jego gośćmi będzie czwórka znakomitych solistów, nasi przyjaciele, z którym koncertujemy w całej Polsce: Renata Drozd - znakomita, kielecka sopranistka, Anna Lasota z Teatru Wielkiego w Poznaniu, Kuba Oczkowski - znany nie tylko kieleckiej, ale przede wszystkim buskiej publiczności i Jakub Milewski - z którym zespół współpracuje już od kilku lat, znakomity baryton - wymienia.

22.12.2020. Kielce. Dekorowanie sceny w Szkole Muzycznej w związku z koncertem sylwestrowymFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Artyści wykonają arie, duety oraz zbiorówki. Będą to przeboje z operetek i musicali. Zabrzmią również przeboje do tańca: walce, tanga i polki. Koncert będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Kielce i zobaczyć na naszej stronie internetowej 31 grudnia, w godzinach od 21 do 23.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Radio Kielce, przy współpracy Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa oraz TVP3 Kielce.

Reklama