Rozpoczyna się Agrotech - jedna z największych wystaw rolniczych

Data publikacji: 08.10.2021 07:08
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ciągniki, kombajny, glebogryzarki, czy nowe maszyny służące do siewu i sadzenia roślin - to niektóre ze sprzętów, które będą od dziś prezentowane podczas 26. Międzynarodowych Targów Techniki Rolnej Agrotech na terenie Targów Kielce.

Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce mówi, że w tegorocznej edycji wydarzenia udział weźmie kilkuset najpopularniejszych producentów z 9 krajów.

- Będą przedstawiciele amerykańskiej firmy Case i John Deere, a z Czech przyjadą dilerzy firmy Zetor. Pojawią się również producenci ciągników tacy jak Fendt i Valtra oraz przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją pasz i nawozów używanych w sadownictwie - wyjaśnia prezes.

Agrotech to także propozycje nowoczesnych rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu budynków gospodarczych. Będzie można znaleźć systemy wentylacyjne, fotowoltaikę czy izolacje budynków.

Podczas Targów Agrotech będzie można również porozmawiać z przedstawicielami KRUS-u, czy pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którzy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące dofinansowań, dopłat bezpośrednich czy innego rodzaju wsparcia dla rolników.

W sobotę gośćmi Targów Kielce będą youtuberzy rolniczy. To ukłon w stronę młodszych zwiedzających, którzy często swoją wiedzę czerpią właśnie z internetowych kanałów.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech potrwają od dziś do 10 października 2021 roku. Ekspozycje będą dostępne w piątek od godziny 10 do 17, a w sobotę i niedzielę od godziny 9 do 17.

adv adv
Wiadomości
Reklama