Rozpoczyna się festiwal harcerski. Publiczność zobaczy tylko dwa koncerty

Data publikacji: 07.07.2021 12:08 / Data aktualizacji: 08.07.2021 12:32
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Kultura
08.07.2021. Kielce. Próba przed koncertem inaugurującym 48. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

08.07.2021. Kielce. Próba przed koncertem inaugurującym 48. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzisiaj (czwartek, 8 lipca) odbędzie się koncert inaugurujący 48. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Wiatraczek w Kielcach, będzie kręcić się od 8 do 18 lipca.

08.07.2021. Kielce. Próba przed koncertem inaugurującym 48. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży SzkolnejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W tym roku, w związku z epidemią, liczba uczestników jest mniejsza, a program wydarzeń jest okrojony. 

- Uczestników będzie około 300, ale dodatkowo na koncercie galowym wystąpi niemal 200 osób z województwa świętokrzyskiego, które wezmą udział w specjalnym koncercie „Gospodarze- Gościom”. Niestety, musieliśmy zredukować liczbę koncertów. Nie zagramy na Rynku, nie będzie korowodu. Ograniczona zostanie także liczba koncertów w Amfiteatrze Kadzielnia - mówi rzecznik festiwalu, podharcmistrz Agnieszka Stochmal.

07.07.2021. Kielce. Podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy 48. Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży SzkolnejFot. Kamil Król / Radio Kielce

Uczestnicy festiwalu będą brać udział w zamkniętych warsztatach artystycznych, jednak dwa koncerty, które przygotują, odbędą się przy udziale publiczności.

- Zamknięty będzie koncert otwierający, który odbędzie się 8 lipca w Kieleckim Teatrze Tańca, oraz Konkurs Piosenki Harcerskiej i Zespołu „Wołostaki”, który zaplanowany jest na 14 lipca. W dalszym ciągu zapraszamy publiczność 10 lipca do kieleckiej muszli w parku miejskim na Dzień Tradycji Polskiego Folkloru oraz na Koncert Galowy, 17 lipca, w Amfiteatrze Kadzielnia. To są jedyne wydarzenia, w których może brać udział publiczność - wyjaśnia Stochmal.

Agnieszka Stochmal informuje, że w festiwalu wezmą udział osoby z Polski i Hiszpanii. W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi kwarantanny, swój udział musiała odwołać reprezentacja z Ukrainy.

07.07.2021. Kielce. Flagi festiwalu harcerskiego zawisły w centrum KielcFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tradycyjnie złote, srebrne i brązowe jodły zostaną rozdane 17 lipca podczas Koncertu Galowego Laureatów w Amfiteatrze Kadzielnia. Otworzy go specjalny blok artystyczny "Gospodarze – Gościom".

07.07.2021. Kielce. Flagi festiwalu harcerskiego zawisły w centrum KielcFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

48. HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - SZCZEGÓŁY

Reklama