Rozpoczyna się przebudowa newralgicznego skrzyżowania [MAPY]

Data publikacji: 11.10.2021 11:17
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2021. Kielce. Skrzyżowanie Alei Solidarności, Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicy Domaszowskiej

11.10.2021. Kielce. Skrzyżowanie Alei Solidarności, Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicy Domaszowskiej
Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Rozpoczyna się jedna z największych inwestycji drogowych w Kielcach, czyli przebudowa skrzyżowania alei Solidarności z aleją Tysiąclecia i ulicą Domaszowską. Miejski Zarząd Dróg informuje, że od soboty, 16 października, zostaną w tym miejscu wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską i Górną. Z kolei na ul. Domaszowskiej, ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na fragmencie między skrzyżowaniem z ul. Wiejską i Górną do Poleskiej i Żniwnej.

Ruch w przeciwnym kierunku będzie poprowadzony ul. Poleską i Leszczyńską. Ponadto wprowadzony zostanie także zakaz wjazdu z ul. Domaszowskiej w ul. Górną, Zbożową, a także Wiejską.  Dojazd do ul. Górnej i Zbożowej będzie możliwy poprzez objazd: ul. Domaszowską, Żniwną oraz Tylora. Wjazd na ul. Wiejską będzie odbywał się przez ul. Leszczyńską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Tysiąclecia Państwa Polskiego ma powstać wyspa centralna, a ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną. W planach jest także wybudowanie dwóch małych rond na skrzyżowaniach Domaszowskiej z ul. Górną oraz Żniwną.

Remont obejmie także chodniki. Powstaną też nowe ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 23 mln zł. Inwestycja miała być gotowa do końca czerwca przyszłego roku, ale nie wiadomo czy termin zostanie dotrzymany, ponieważ inwestycja rozpocznie się z dwumiesięcznym opóźnieniem.

Reklama