Rozpoczyna się Tydzień Mediacji. Porady będą udzielane przez telefon

Data publikacji: 11.10.2020 07:52 / Data aktualizacji: 12.10.2020 06:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

Dziś (poniedziałek) rozpoczyna się Tydzień Mediacji. W tym czasie wszyscy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą porozmawiać z prawnikami, którzy doradzą, jak zawrzeć ugodę.

Sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach zachęca do tej formy rozwiązywania sporów, ponieważ mediacje są dużo tańsze i trwają znacznie krócej niż postępowania sądowe. Mediację można stosować zarówno w sprawach przedsądowych, jak i w trakcie procesu.

W tym roku porady będą udzielane przez telefon.

- Myślę jednak, że nie będzie miało to wpływu merytoryczną wartość tej akcji, która po raz kolejny jest organizowana przez Sąd Okręgowy w Kielcach. Na telefony mieszkańców będą czekać dyżurni mediatorzy, którzy będą udzielać wszelkich porad dotyczących przebiegu mediacji - mówi.

Chętni mogą zadzwonić do prawników w dniach od 12 do 16 października od godziny 9.00 do 15.00 pod numer telefonu 41 34 02 553.

W związku z Tygodniem Mediacji, prezes Sądu Okręgowego w Kielcach przygotował także konkurs dla młodzieży, dotyczący sporządzenia ugody mediacyjnej. Przeznaczony jest on dla uczniów szkół ponadpodstawowych, mieszczących się w Kielcach.

Prace należy przesłać za pośrednictwem dyrektora szkoły do 26 października na adres administracja@kielce.so.gov.pl, w temacie wiadomości wpisując: KONKURS „UGODA MEDIACYJNA”.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej sądu.

adv adv
Wiadomości
Reklama