Rozpoczynają się prace na Samsonowicza i 11 Listopada w Ostrowcu

Data publikacji: 06.10.2021 17:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica 11 Listopada

06.10.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica 11 Listopada
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Rozpoczęły się pierwsze prace remontowe na ulicach Samsonowicza i 11 Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak informowało Radio Kielce, w poniedziałek (4 października) zmieniono już organizację ruchu. W tamtym rejonie poruszać się mogą jedynie pojazdy zmierzające do firm i posesji.

Na ulicy Samsonowicza zerwano już asfalt na odcinku od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada w stronę huty. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ten odcinek był remontowany trzy lata temu, jeszcze za czasów poprzedniego zarządu powiatu. Wtedy remont 2-kilometrowego odcinka kosztował 4 mln zł.

Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim wyjaśnia, że w tym miejscu pojawi się nowa nawierzchnia.

- Tam konieczna jest wymiana infrastruktury uzbrojenia, głównie w zakresie kanalizacji deszczowej. Z tego względu musimy tę jezdnię zdjąć i ułożyć nowy dywanik - wyjaśnia urzędnik.

Obie drogi należą do powiatu - przypomina Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i przy okazji wypomina poprzedniemu zarządowi, że trzy lata temu przy Samsonowicza nie wykonał ani chodnika, ani ścieżki rowerowej. W 2018 roku ówczesny starosta Zbigniew Duda podczas otwarcia wyjaśniał, że pozyskane rządowe dofinansowanie dotyczyło tylko remontu istniejącej nawierzchni.

- 11 Listopada aż się prosiła o przebudowę. Dzięki tej inwestycji zwiększy się dostępność do ścieżek rowerowych i ogólnie poprawi się bezpieczeństwo w tym układzie komunikacyjnym - mówi starosta Marzena Dębniak.

Jak przypomina prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński - inwestycja jest realizowana dzięki wspólnemu finansowaniu przez gminę i starostwo. Ogółem koszt wynosi 18,25 mln zł. Ponad 9 mln zł to dofinansowanie unijne, z kolei starostwo i miasto dokładają ze swoich budżetów po 4,5 mln zł.

Prace w tej części miasta potrwają rok.

adv adv
Wiadomości
Reklama