Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Collegium Gostomianum

Data publikacji: 26.06.2020 17:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.06.2020. Sandomierz. Remont Collegium Gostomianum

23.06.2020. Sandomierz. Remont Collegium Gostomianum
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Joanna Pieronkiewicz-Szpernal została nowym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu. W konkursie ogłoszonym na to stanowisko miała dwoje kontrkandydatów.

Wszyscy musieli się stawić przed 12-osobową komisją, która prowadziła rozmowy z kandydatami. W jej skład oprócz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, jako organu prowadzącego liceum, wchodzili także m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty oraz członkowie związków zawodowych.

Jak powiedział Marcin Piwnik, starosta sandomierski, Joanna Pieronkiewicz-Szpernal przekonała komisję swoją wizją prowadzenia szkoły, m.in. poprzez wprowadzenie nowych kierunków kształcenia. Jest to obecnie bardzo ważne, ponieważ uczniów w szkołach ponadpodstawowych w powiecie sandomierskim jest coraz mniej i należy ich w jakiś sposób przyciągnąć. Starosta dodał, że dużym wyzwaniem dla nowej dyrektor będzie też polepszenie wyników w rankingach dotyczących poziomu nauczania. Oczekuje także zmiany postawy niektórych nauczycieli udzielających korepetycji.

Joanna Pieronkiewicz-Szpernal od 17 lat pracuje jako nauczyciel w Collegium Gostomianum. Swoją nową funkcję obejmie 1 września. Zastąpi na stanowisku Krzysztofa Zielińskiego, który kierował tą szkołą przez ostatnich 15 lat. Starosta Marcin Piwnik powiedział, że dyrektor Zieliński zrealizował w liceum wiele ważnych inwestycji, przede wszystkim dobrze wyposażył pracownie, rozwijał szkołę i godnie reprezentował ją na zewnątrz. Nie startował w ostatnim konkursie.

Reklama