Rozszerzony angielski nie budzi strachu

Data publikacji: 07.05.2021 14:46
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.05.2021 Kielce. Zespół Szkół Elektrycznych. Matura z języka polskiego

04.05.2021 Kielce. Zespół Szkół Elektrycznych. Matura z języka polskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 5 tys. tegorocznych absolwentów przystąpiło dziś do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. W Kielcach język angielski zdawało nieco ponad 2 tys. abiturientów. Przedmiotów rozszerzonych nie da się nie zdać, ale od wysokiego wyniku zależy miejsce na dobrej uczelni.

Arkusze egzaminiacyjne

Język angielski nie budzi zbytniego lęku. Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach najwięcej uwagi poświęcają innym przedmiotom rozszerzonym, na przykład ścisłym, które będą zdawali w najbliższych dwóch tygodniach.

- Chodziliśmy pewnie wszyscy na „korki” dodatkowe, więc mimo wszystko czujemy się przygotowani. Fizyka może wydawać się problematyczna bardziej nawet niż matematyka – mówi jeden z maturzystów.

Marek Szymański, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi informuje, że w kolejności popularności przedmiotów rozszerzonych po języku angielskim maturzyści ze świętokrzyskiego wybierali matematykę, język polski, geografię, biologię, chemię i historię.

- W województwie świętokrzyskim matematykę wybrało 2501 osób, w Kielcach 982, natomiast język polski w stolicy regionu zdawało będzie 751 abiturientów, a w całym województwie 1980 osób – mówi Marek Szymański.

Jeden maturzysta może maksymalnie wybrać 6 przedmiotów rozszerzonych. Już w poniedziałek o godzinie 9.00 młodzi ludzie przystąpią do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Sesja egzaminacyjna potrwa do 21 maja, swoje wyniki maturzyści poznają 5 lipca.

Reklama