Ruch w okolicach kieleckich cmentarzy niewielki

Data publikacji: 31.10.2020 16:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.10.2020. Kielce. Cmentarz przy ul. Ściegiennego

30.10.2020. Kielce. Cmentarz przy ul. Ściegiennego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ruch na drogach w okolicach cmentarzy przy ulicy Ściegiennego w Kielcach jest dziś niewielki i odbywa się płynnie. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że do tej pory funkcjonariusze nie stwierdzili złamania zakazu wejścia na cmentarz.

- Bardzo rzadkie interwencje w pobliżu tych obiektów mają raczej charakter informacyjny. Nie wszyscy są świadomi tych zakazów, aczkolwiek są to naprawdę nieliczne przypadki, dlatego też informujemy społeczeństwo o obowiązujących przepisach. Nie mamy problemów z niestosowaniem się do obostrzeń - mówi Maciej Ślusarczyk.

Jak dodaje, także na świętokrzyskich drogach jest dzisiaj spokojnie, ruch raczej niewielki.

- Musimy jednak pamiętać, że w ciągu nadchodzących godzin synoptycy zapowiadają mgły. Wiąże się to oczywiście nie tylko z ograniczoną widocznością, ale również ze śliską nawierzchnią. Jesień jest w ogóle dość niebezpiecznym i zdradliwym okresem dla uczestników ruchu drogowego. Piesi natomiast, w związku z tym, że zmrok zapada o wiele szybciej, powinni pamiętać o elementach odblaskowych - przypomina Maciej Ślusarczyk.

Mgły ograniczające widoczność będą się utrzymywać do jutrzejszego poranka.

Reklama