Rusza akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

Data publikacji: 25.11.2020 15:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2020 Kielce. Świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

25.11.2020 Kielce. Świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczyna coroczną akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

W tym roku organizacja przygotowała 75 tys. małych i 3 tys. dużych świec.

- Można je już zakupić w niektórych parafiach, a we wszystkich dostępne będą od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od tej najbliższej niedzieli - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej

- Zdajemy sobie sprawę z różnego rodzaju obostrzeń, które obowiązują również w kościołach, dlatego uczulaliśmy księży, by dystrybucja świec odbywała się z zachowaniem norm sanitarnych. Zachęcamy też wiernych do tego, by te świece nabywali także dla osób starszych, niepełnosprawnych, osób które nie mogą przyjść do kościoła. To będzie piękny gest solidarności z nimi - mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

Jak dodaje duchowny, cel akcji od wielu lat jest niezmienny.

- Dochód z tej akcji przeznaczamy na wsparcie dzieci, na organizację zajęć w świetlicach środowiskowych, głównie są to zajęcia profilaktyczne. Pieniądze przeznaczymy też na organizację półkolonii i kolonii. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie to już w pełni możliwe - mówi ksiądz.

Jak dodał ksiądz Krzysztof Banasik, nie ma konkretnej ceny za jaką nabyć można świecę, ale od lat przyjęło się, że punktem odniesienia może być wartość jednego obiadu dla dziecka.

Reklama