Ruszył przetarg na budowę hali w liceum im. Stefana Żeromskiego

Data publikacji: 11.10.2021 17:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2021. Kielce. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

11.10.2021. Kielce. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Fot. Radio Kielce

Hala sportowa powstanie przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na budowę obiektu. Waldemar Pukalski, dyrektor szkoły mówi, że nowa hala bardzo poprawi komfort uczniów i nauczycieli.

- Bardzo jest ona potrzebna, z tego względu, że układanie planu lekcji jest podporządkowane wychowaniu fizycznemu. Ze względu na małą salę gimnastyczną połowa zajęć odbywa się w hali MOSiR przy ulicy Ściegiennego 8, co jest niezwykle uciążliwe - tłumaczy dyrektor liceum.

Jak mówi Waldemar Pukalski, młodzież traci czas na dojście i powrót z hali. Dzięki temu, że szkoła będzie miała własny obiekt, wszystkie zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się na miejscu. Waldemar Pukalski kilka lat temu starał się o budowę nowoczesnej sali gimnastycznej ze strzelnicą i ścianką wspinaczkową, jednak władze Kielc nie zgodziły się na ten projekt, bowiem uznały go za zbyt drogi. Teraz, po zmianach, które zmniejszyły wydatki, liceum w końcu doczeka się swojej hali. Waldemar Pukalski podkreśla, że starali się o to już jego poprzednicy.

- To będzie hala wielkości boiska do piłki ręcznej. W tym projekcie są też miejsca przeznaczone dla publiczności, ale nie w postaci dużych trybun, bo halę w porównaniu do dawnego projektu zmniejszono - mówi Waldemar Pukalski.

Oprócz hali powstanie też łącznik, w którym będą szatnie oraz cztery sale dydaktyczne. Szacunkowy koszt budowy powinien zamknąć się w 13 mln zł, z czego 3 mln zł pochodzi z rządowego programu „Sportowa Polska”. Jak dodaje Waldemar Pukalski, pieniądze te szkoła zawdzięcza staraniom Anny Krupki, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Reklama