Ruszyła IV Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka

Data publikacji: 05.09.2020 07:08
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
IV Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka

IV Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka
Fot. Archiwum prywatne

Z Krakowa do Jędrzejowa wyruszyła kameralna, IV Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka. Bierze w niej udział 10 mieszkańców Jędrzejowa.

Dziś wczesnym rankiem pielgrzymi udali się pociągiem do Krakowa. W trasę wyruszyli sprzed Wawelu. Stamtąd udali się na krakowski rynek, gdzie o godzinie 10.00 w kościele św. Wojciecha rozpoczęła się msza święta. Dziś dojadą na nocleg do Miechowa. Będą mieli do przejechania prawie 60 km. W ciągu dwóch dni pokonają około 120 km.

Jak mówi współorganizator pielgrzymki Tomasz Chudzik, pomysł zrodził się kilka lat temu podczas modlitwy w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka w Klasztorze Cystersów. Po drodze uczestnicy pielgrzymki modlą się o rychłą kanonizację bł. Wincentego Kadłubka.

- Każdy pielgrzym ma też własne intencje, ponieważ to okazja aby zastanowić się na swoim życiem - dodaje.

Po raz pierwszy w pielgrzymce rowerowej szlakiem bł. Wincentego Kadłubka uczestniczy Mariusz Olesiński z Jędrzejowa. Powiedział, że chce oddać w ten sposób cześć Bogu oraz patronowi Jędrzejowa bł. Wincentemu Kadłubkowi.

- Oczywiście w wolnym czasie można robić wiele rzeczy np. odpoczywać, czy grać w piłkę. Ja wybrałem pielgrzymkę rowerową szklakiem naszego patrona - podkreślił.

Pielgrzymka zakończy się w Jędrzejowie przy kopcu, gdzie w 1218 roku opat klasztoru spotkał bł. Wincentego Kadłubka zdążającego do klasztoru z Krakowa. Uczestnicy pielgrzymki dotrą tam w niedzielę w godzinach południowych.

Od 1 stycznia 2016 roku błogosławiony Wincenty Kadłubek jest patronem Jędrzejowa. Od tego czasu kościół klasztorny w Jędrzejowie nosi tytuł sanktuarium diecezjalnego bł. Wincentego Kadłubka.

Reklama