Ruszyły kieleckie juwenalia. Od dziś w sieci

Data publikacji: 28.05.2020 15:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2020. Kielce. Oficjalne rozpoczęcie juwenaliów. Na zdjęciu (z prawej): Sławomir Szmal

28.05.2020. Kielce. Oficjalne rozpoczęcie juwenaliów. Na zdjęciu (z prawej): Sławomir Szmal
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rozpoczęły się Elektroniczne Juwenalia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Epidemia koronawirusa zmusiła uczelnię do organizacji zabawy wirtualnej.

Profesor Monika Szpringer, prorektor do spraw kształcenia UJK ma nadzieję, że po raz pierwszy i ostatni w historii, Studencka Wiosna Kulturalna organizowana jest głównie w Internecie, ale jest pewna, że studenci będą się dobrze bawili

- Radość to stan ducha, więc to, że jesteśmy w oddaleniu nie oznacza, że nie możemy przeżyć tego święta radośnie. Studenci to osoby niezwykle kreatywne, pełne zapału i właśnie będą mogli pokazać, że nawet w takich warunkach juwenalia mogą się odbyć - mówi prorektor.

Juwenalia będą trwały dwa dni, czwartek to dzień sportu. Studenci mogli posłuchać rozmowy ze Sławomirem Szmalem, byłym bramkarzem reprezentacji Polski w piłce ręcznej. UJK zorganizował też konkurs biegowy. Osoby, które przebiegną dziś co najmniej 5 kilometrów i prześlą potwierdzenie tego w odpowiedniej aplikacji otrzymają nagrody.

Jutro zaplanowano Dzień Artystyczny. Mateusz Pawlusiński, koordynator Centrum Nauki i Kultury UJK mówi, że studenci mogą liczyć na muzyczne atrakcje.

- To przede wszystkim koncert online transmitowany na naszej stronie internetowym. Będzie to koncert Magdy Paradziej i Andrzeja Piasecznego. Występ będzie realizowany w naszym studiu telewizyjnym - zapowiada Mateusz Pawlusiński.

UJK ogłosił też konkurs na najciekawsze przebranie. Swoje zdjęcia studenci mogą przesłać mailem.

Tagi do tego wpisu
Reklama