Ruszyły zapisy na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę

Data publikacji: 05.07.2021 12:33
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną, IX Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej z Wiślicy na Jasną Górę.

W tym roku można się zgłaszać wyłącznie przez internet na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl 

Dostępnych jest 300 miejsc. Cykliści wyjadą w trasę 17 sierpnia. Do Częstochowy dotrą 20 sierpnia. Podobnie jak uczestnicy Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, będzie im towarzyszyć hasło „Jestem tylko dla Ciebie”.

Do uczestników obu form pielgrzymowania zwrócił się biskup kielecki Jan Piotrowski. W słowie do diecezjan podkreślił rolę pielgrzymek, jako czasu dawania świadectwa wiary w przestrzeni publicznej.

Biskup odniósł się też do jubileuszu pieszej pielgrzymki. Zaznaczył, że od 40 lat wyrusza ona z wiekowej kolegiaty wiślickiej, cieszącej się papieskim tytułem Bazyliki Mniejszej. 

- Początek pielgrzymce dały mądre pasterskie decyzje ks. bp. Stanisława Szymeckiego. Czas narodzin tej Pielgrzymki to czas odważnej walki o Kościół i Polskę, o jej autentyczną wolność i niepodległość, to czas walki o równość i godność wszystkich obywateli kraju nad Wisłą, to czas Solidarności - napisał biskup.

Zapisy na pieszą pielgrzymkę kielecką także odbywają się tylko przez internet. Kończą się dziś o północy. Później zapisanie się nie będzie możliwe ze względów organizacyjnych i z powodu sytuacji epidemicznej. 

Reklama