Ruszyły zapisy na trzecią rundę. Może startować więcej osób

Data publikacji: 31.07.2020 15:52
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
VIII MosirGutwinRun 2020

VIII MosirGutwinRun 2020
Fot. Jarosław Słodkiewicz / MOSiR Ostrowiec

Zapisy do udziału w trzeciej rundzie cyklu VIII MosirGutwinRun 2020 – Maraton i Półmaraton na raty, podobnie jak poprzednio, odbywają się wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego na stronie www.ostrowiecbiega.pl i potrwają do 7 sierpnia (do godziny 8.00).

Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników organizator zrezygnował z prowadzenia zapisów w biurze zawodów w dniu imprezy. Dobrą informacją jest natomiast zwiększenie limitu osób mogących uczestniczyć w imprezach biegowych. 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. zmieniające ustalenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii pozwala na to, by w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym uczestniczyło do 250 osób jednocześnie (do tej pory 150), nie licząc obsługi wydarzenia.

Nowe zasady i statystyki frekwencji pozwalają też na powrót (wzorem ubiegłym lat) do organizowania wspólnego startu biegaczy i chodziarzy Nordic Walking. Od trzeciej rundy wszyscy rywalizujący na dystansie nieco ponad 5km rozpoczną swój start o godzinie 11.00. 

Zapisy do trzeciej rundy, tak jak do drugiej i każdej kolejnej, odbywać się będą dwutorowo. Tradycyjny formularz, zawierający wszystkie niezbędne dane, wypełniają wyłącznie nowi uczestnicy – niezapisani na poprzednie rundy.

Formularz zgłoszenia do 3. rundy

Pozostali, a więc posiadający już swoje numery startowe, potwierdzają udział wypełniając skrócony formularz, zawierający wyłącznie deklarację trasy (biegu lub marszu). Wystarczy odnaleźć się na liście, wcisnąć przycisk edycji w polu „Potwierdź” przy swoim nazwisku, wybrać dystans i potwierdzić kodem, który automatycznie zostanie wygenerowany i wysłany na adres e-mail podany podczas pierwszej rejestracji.

Patronat nad imprezą tradycyjnie objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport . Patronat medialny sprawują Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl, Lokalna.TV, LTVK Krzemionki.

VIII MosirGutwinRun 2020Fot. Jarosław Słodkiewicz / MOSiR Ostrowiec

Tagi do tego wpisu
Reklama