Rząd daje pieniądze dla osób, które straciły pracę przez COVID

Data publikacji: 15.07.2020 14:31
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS

Kielce. Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ponad 2300 wniosków o przyznanie dodatku solidarnościowego złożyli dotychczas mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. To kolejna forma wsparcia, jaką rząd skierował do osób, które z powodu COVID-19, po 15. marca straciły pracę.

Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informuje, że o kwota takiego wsparcia, to 1400 zł.

- W naszym oddziale złożono już ponad 2300 wniosków o przyznanie dodatku solidarnościowego, a ponad 70 procent z nich zostało już wypłaconych - wyjaśnia rzecznik.

Dodatek solidarnościowy można otrzymać maksymalnie na trzy miesiące. Jak dodaje Paweł Szkalej, o to wsparcie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, czyli na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych w każdej sali przygotował specjalne stanowisko informacyjne. Każde z nich wyposażone jest w komputer z zewnętrznym internetem. Każdej osobie, która nie posiada komputera w domu pomożemy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Pomagamy taki wniosek wypełnić i wysłać - dodał Paweł Szkalej.

Do tej pory w Polsce złożono już prawie 89 tys. wniosków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dodatki solidarnościowe dla prawie 85 tys. wnioskodawców na kwotę 110 mln zł.

Reklama