Rząd wspiera samorządy. Większość się cieszy, ale są też niezadowoleni

Data publikacji: 09.07.2020 14:46
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.08.2020 Sudół koło Ostrowca Św. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

09.08.2020 Sudół koło Ostrowca Św. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Premier Mateusz Morawiecki przekazał dziś samorządom z powiatów ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego i staszowskiego promesy na dofinansowanie zadań z rządowego programu inwestycji lokalnych.

Szef rządu podkreśla, że zdaje sobie sprawę z konieczności wsparcia samorządów, po to by rozruszać gospodarkę. Właśnie temu ma służyć nowy program i przekazane promesy. Samorządowcy w większości cieszą się ze wsparcia. Burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski wierzy w to, że gmina dostanie pieniądze, a jest to prawie 1 milion 300 tysięcy złotych. Tymczasem tylko w kwietniu wpływy do budżetu gminy były mniejsze o pół miliona złotych. Wsparcie rządowe jest zdaniem burmistrza znaczące dla budżetu gminy Opatów.

Powiat ostrowiecki otrzymał promesę na kwotę 2,7 miliona złotych, ale starosta Marzena Dębniak jest z niego niezadowolona. Jej zdaniem pomoc jest niewystarczająca, a prawdziwą wartość strat będzie można wyliczyć po pandemii. Z jej wyliczeń wynika, że powiat stracił dotychczas przez pandemię 4,5 miliona złotych.

Wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn odebrał z rąk premiera promesę opiewającą na niemal trzy miliony złotych. Włodarz podkreśla, że nie wiadomo jeszcze, kiedy te pieniądze wpłyną na konto. Wyjaśnia, że wielkość kwoty to wynik wielu inwestycji.

adv adv
Wiadomości
Reklama