Rząd zabezpieczył pieniądze na ważny odcinek drogi S74 w regionie

Data publikacji: 16.06.2020 20:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka, wiceminister sportu

Na zdjęciu: Anna Krupka, wiceminister sportu
Fot. Anna Krupka / facebook

Rada Ministrów podczas wtorkowego posiedzenia przyjęła uchwałę zwiększającą o ponad 21 mld zł wydatki na Program Budowy Dróg Krajowych. W zdalnym posiedzeniu uczestniczyła m.in. wiceminister sportu Anna Krupka.

Jak mówi świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, nowelizacja Programu Budowy Dróg Krajowych do 2025 roku, pozwoli na zrealizowanie ważnych inwestycji komunikacyjnych w regionie.

- W województwie świętokrzyskim ta uchwała przyznaje środki na drogę S74 na odcinku Przełom/Mniów do Kielc. Te pieniądze są już zabezpieczone, dzięki temu budowa drogi doczeka się realizacji - dodaje.

Anna Krupka podkreśla, że jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Opatowa w ciągu dróg krajowych nr 9 i 74.

- Realizujemy kolejne odcinki drogi S74, która jest drogą życia dla województwa świętokrzyskiego łącząc nasz region z Podkarpaciem i województwem łódzkim. Ponadto stanowi także połączenie Świętokrzyskiego z szybkimi ciągami autostradowymi. Jestem przekonana, że dzięki temu, wzrośnie komfort życia mieszkańców regionu, a zmodernizowane drogi przyczynią się do rozwoju świętokrzyskiej gospodarki i powstawania nowych miejsc pracy - mówi Anna Krupka.

Dotychczasowy limit Programu Budowy Dróg Krajowych wynosił 142,2 mld złotych. Zwiększenie wydatków w ramach programu o ponad 21 mld zł nastąpi po 2021 r. i będzie wynosiło w 2022 r. 6,5 mld zł, natomiast w latach 2023-2025 - 15,2 mld zł.

Zwiększone finansowanie będzie pochodziło m.in. z obligacji Skarbu Państwa, kredytów zaciąganych w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz z refundacji z budżetu środków europejskich.

Reklama