Rządowa pomoc i wysokie podatki wystarczyły na remont drogi

Data publikacji: 11.08.2020 14:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.08.2020. Starachowice. Ulica Krańcowa

11.08.2020. Starachowice. Ulica Krańcowa
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dobiega końca remont ulicy Krańcowej w Starachowicach. Droga jest remontowana dzięki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i wysokim wpływom z podatku od nieruchomości, który płacą zlokalizowane tam firmy.

11.08.2020. Starachowice. Ulica KrańcowaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Przy ulicy Krańcowej mieści się kilka dużych zakładów, w tym zakłady przetwórstwa mięsnego, zatrudniające około 2 tys. osób. Poza tym są firmy z branży motoryzacyjnej. Łącznie codziennie do pracy dojeżdża tam wielu mieszkańców miasta i powiatu, a stan drogi wymagał pilnej interwencji.

- Na ponad kilometrowym odcinku została położona wzmocniona podbudowa, wybudowano kanalizację deszczową, ścieżkę rowerową oraz chodniki po obu stronach ulicy. Zamontowane jest także nowe oświetlenie typu LED – wylicza prezydent Starachowic Marek Materek.

11.08.2020. Starachowice. Ulica KrańcowaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Będą także dwie zatoki autobusowe oraz parking na 100 miejsc dla samochodów osobowych i ciężarowych.

- Z uwagi na charakter zakładów, często zdarzało się, że wzdłuż ulicy parkowały samochody dostawcze. To utrudniało ruch, teraz ten problem zostanie rozwiązany - podkreśla.

Cały remont kosztował 5,5 mln zł, z czego prawie połowa to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prezydent Marek Materek dodaje, że podatki płacone przez przedsiębiorstwa zlokalizowane w tym miejscu w znacznej części pozwolą na pokrycie wkładu własnego. Tylko Animex rocznie do miejskiej kasy przekazuje około 2 mln zł. Prace mają potrwać do 21 września.

11.08.2020. Starachowice. Ulica KrańcowaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama