Rządowe wsparcie dla powiatu ostrowieckiego

Data publikacji: 25.06.2020 18:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2020. Ostrowiec. Konferencja na temat Funduszu Inwestycji Samorządowych. Na zdjęciu (drugi od lewej): Zbigniew Duda - radny, Andrzej Kryj -  poseł PiS, Jarosław Rusiecki - senator PiS

25.06.2020. Ostrowiec. Konferencja na temat Funduszu Inwestycji Samorządowych. Na zdjęciu (drugi od lewej): Zbigniew Duda - radny, Andrzej Kryj - poseł PiS, Jarosław Rusiecki - senator PiS
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Ponad 13 mln zł dostaną powiat ostrowiecki i jego gminy. O wysokości poszczególnych dotacji w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych poinformowali politycy PiS: senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj.

Pieniądze są przyznawane proporcjonalnie do wielkości i zamożności samorządu. Najwięcej, bo ponad 5 mln zł, dostanie gmina Ostrowiec, pozostałe samorządy od pół do prawie 3 mln zł - mówił senator Jarosław Rusiecki.

- Ta pomoc może być wykorzystana na wkład własny w inwestycje unijne lub jako samodzielne nakłady na rozwój gmin - mówił senator Jarosław Rusiecki.

Poseł Andrzej Kryj przypomniał, że dzięki tarczom antykryzysowym codziennie do polskich przedsiębiorców płynie po miliardzie złotych. To pozwala ratować miejsca pracy i niwelować skutki kryzysu. Ten zaś nie jest tak wysoki, jak w innych krajach europejskich.

- Dzięki zdecydowanej polityce rządu nie odczujemy dotkliwie skutków kryzysu - powiedział.

FIS to kolejny program rządowy, który jest skierowany do samorządów. Inne środki trafią do nich m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych.

Radny Zbigniew Duda dowodził, że jeżeli samorząd zapewni wkład własny do budowy trasy z Funduszu Dróg Samorządowych, to w całości dany odcinek zostanie wybudowany, czy wyremontowany z pieniędzy rządowych.

Reklama