Są chętni na teren po browarze w Kielcach

Data publikacji: 10.05.2021 14:40
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2021. Kielce. Teren po dawnym Browarze Belgia

10.05.2021. Kielce. Teren po dawnym Browarze Belgia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Teren po dawnym Browarze Belgia w Kielcach będzie miał nowego właściciela. To największy, zwarty teren inwestycyjny w Kielcach. Łącznie zajmuje 78,6 ha. Spółka, która jest właścicielem nieruchomości wystawiła działkę na sprzedaż.

Atutem gruntu jest lokalizacja w pobliżu drogi krajowej nr 73, w południowej części miasta, przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego. Obszar jest w całości objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Grunty w większości mogą być przeznaczone pod działalność produkcyjną, a także magazyny, składy i usługi. Częściowo dopuszczone jest także prowadzenie handlu wielkopowierzchniowego.

Jak informuje Piotr Litwin, przedstawiciel firmy Knight Frank, odpowiedzialnej za sprzedaż terenu, zainteresowanie gruntem jest zauważalne. Pierwotnie oferty można było składać do 10 maja, jednak część oferentów wystąpiła z wnioskiem o przesunięcie terminu, na co właściciel - Kompania Piwowarska wyraziła zgodę.

- Zainteresowanie jest. Nieruchomość jest bardzo ciekawa, ale należy oceniać ją na wielu płaszczyznach. Oczekiwana cena za nieruchomość także nie jest wygórowana. Nadal czekamy na odpowiedzi z rynku, ale już po tych które otrzymaliśmy widzimy, że ten teren znajdzie nabywcę – wyjaśnia Piotr Litwin. Nie chce jednak podać wysokości ofert, ani szczegółów dotyczących oferentów. Dane na ten temat powinny pojawić się na początku czerwca. Eksperci, z którymi rozmawiało Radio Kielce szacują, że nieruchomość może być warta kilkadziesiąt milionów złotych.

Kielecki radny Marcin Stępniewski, z klubu Prawa i Sprawiedliwości liczy na to, że teren po browarze w końcu znajdzie nabywcę.

- Bardzo się cieszę, że w końcu w Kielcach pojawia się zainteresowanie terenami inwestycyjnymi. Nieruchomość po dawnym Browarze Belgia, ulokowana przy drodze do Morawicy jest niezwykle cennym terenem. Liczę na to, że w najbliższym czasie pojawia się chętni, którzy zechcą zainwestować swoje pieniądze w naszym mieście. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy oraz przedsiębiorstwo zwiększające konkurencyjność i wpływy do budżetu Kielc – mówił radny.

Z informacji uzyskanych przez Radio Kielce wiadomo, że na terenie dawnego browaru istnieje nadal użytkowane ujęcie wody, które jest wykorzystywane przez Kielce i pobliskie gminy. To uniemożliwia powstanie w tym miejscu działalności, związanej z emisją szkodliwych odpadów poprodukcyjnych. Z naszych informacji wynika, że terenem tym była zainteresowana włoska firma Cromodora Wheels, produkująca felgi aluminiowe. Inwestor zrezygnował jednak z prób nabycia tego terenu z uwagi na kwestie związane z ujęciem wody.

Składanie ofert zakupu nieruchomości przy ulic Piotra Ściegiennego potrwa do 28 maja.

Podobne wiadomości
Reklama