Są dumą dla miasta. Dziś poznamy „Nadzieje Kielc”

Data publikacji: 29.09.2020 07:14 / Data aktualizacji: 29.09.2020 13:08
Autor: Marek Orkisz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2019 Kielce. Mała scena KCK. Nagrody

30.09.2019 Kielce. Mała scena KCK. Nagrody "Nadzieje Kielc"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś poznamy laureatów nagrody „Nadzieje Kielc”. Wyróżnienie jest przyznawane cyklicznie od 1996 roku uczniom i absolwentom kieleckich szkół ponadpodstawowych za ich osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sportu i działalności społecznej.

Jak informuje Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc, wyróżnienie otrzyma dziesięć młodych wyjątkowo uzdolnionych osób.

- To osoby, które mają nienaganne wyniki w nauce, posiadający osiągnięcia nie tylko na arenie krajowej, ale także za granicą w wielu różnych dyscyplinach. Mamy nadzieję, że laureaci tej nagrody w przyszłości będą rozsławiać i promować nasze miasto – dodaje zastępca prezydenta.

„Nadzieje Kielc” po raz pierwszy zostały wręczone w 1996 roku. Od tej pory miasto przyznało w sumie 244 nagrody, w tym trzy specjalne.

W tegorocznej edycji wybrano 10 laureatów: 3 uczniów za osiągnięcia z przedmiotów humanistycznych, 4 uczniów za osiągnięcia z przedmiotów ścisłych oraz 3 uczniów za osiągnięcia sportowe.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. W trakcie spotkania wystąpią młodzi artyści ze Studia „Marzenie”, zespołu tańca akrobatycznego „Grafit” oraz Studia Piosenki „Ga-Ga” Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama