Są fundusze na zajęcia o charakterze sportowo-obronnym

Data publikacji: 23.09.2020 17:45
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: Polska Zbrojna
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jednostka Strzelecka 2026 Końskie

– Zachęcam do składania wniosków. 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na m.in. szkolenia, kursy strzeleckie, sprawnościowe, samoobrony i pierwszej pomocy – poinformował szef MON.

Kursy strzeleckie, pierwszej pomocy, szkolenia taktyczno-poligonowe czy spartakiady – to tylko kilka przykładowych przedsięwzięć, jakie można zgłaszać do konkursu „I Ty możesz służyć Ojczyźnie – szkolenia proobronne”. Jego celem jest m.in. zwiększenie umiejętności przydatnych w służbie wojskowej i podniesienie poziomu wyszkolenia proobronnego społeczeństwa. Łączna suma dotacji to 1,5 mln zł. Oferty można zgłaszać do 9 października.

Konkurs ma na celu – jego organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej – zwiększenie umiejętności przydatnych w służbie wojskowej m.in. uczniów klas mundurowych, młodzieży zrzeszonej w organizacjach proobronnych, studentów członków Legii Akademickiej i żołnierzy WOT. Ale MON chce także, by realizowane w ramach konkursu przedsięwzięcia przyczyniły się do podniesienia poziomu wyszkolenia proobronnego całego społeczeństwa.

W konkursie można też zgłaszać zajęcia o charakterze sportowo-obronnym: mistrzostwa, mityngi, spartakiady oraz obozy i zloty.

Pełny tekst na portalu: Polska Zbrojna

Reklama